A043FL02 V1

| Panel Model | A043FL02 V1 |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,4.3 inch, 480×272 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| A043FL02 V1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 95.04×53.856 mm |
| Outline | 104.8×66.5 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 15/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/40/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 7S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 50 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO A043FL02 V1.
AUO A043FL02 V1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO A043FL02 V1 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO A043FL02 V1 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO A043FL02 V1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO A043FL02 V1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO A043FL02 V1 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO A043FL02 V1 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO A043FL02 V1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "A043FL02 V1"
- AUO A043FL02 V1
- A043FL02 V1 datasheet
- A043FL02 V1 image
- A043FL02 V1 price
- A043FL02 V1 distributor

